We wrześniu 2019 udostępniona zostanie aktualizacja wersji
ScanTheSun Partners oraz ScanTheSun Experts.

Główne zmiany dotyczą anlizy opłacalnosci wykonywanej przy wyborze konkretnego modułu do analizy efektywnego nasłonecznienia (przycisk 'select panel’). Co nowego w aktualizacji:

1. Łatwy wybór modułów PV lub kolektorów cieplnych.

  • baza modułów do opracowania prognozy opłacalności została rozdzielona na zbiór paneli fotowoltaicznych oraz na zbiór kolektorów cieplnych.
  • przycisk 'select panel’ do wyszukania konkretnego modułu dla analizy opłacalnosci wyświetli wybór pomiędzy modułami PV 'Photovoltaic Panels’ lub kolektorami cieplnymi 'Thermal Collectors’

2. Wybór modułów PV lub kolektorów cieplnych.

W zbiorze paneli PV lub w zbiorze kolektorów cieplnych należy wybrac moduł, który bedzie zastosowany w instalacji solarnej. Tutaj wybrano Q.PEAK-G4.1 300 Hanwha Q CELLS.

3. Ilość modułów planowanych w inwestycji.

Należy sprecyzować liczbę modułów, które będą zastosowane w inwestycji. Zostanie obliczona prognoza opłacalności i całkowity uzysk paneli dla całej instalacji, która składa sie z podanej liczby paneli.

4. Raport nasłonecznienia.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji ScanTheSun gdzie raport nasłonecznienia zawierał ilość produkowanej energii na jeden metr kwadratowy powierzchni dachu (w jednostce kWh/m2) nowa wersja zawiera dane o całkowitej produkcji energii z całej instalacji solarnej w jednostce kWh. Prognoza całkowitej produkcji energii z instalacji ułatwia analizę oplacalnosci inwestycji.

5. Całkowita moc z instalacji solarnej.

Zauktualizowana wersja ScanTheSun obliczy moc generowaną przez całą instalację solarną w rozbiciu minutowym dla poszczególnych miesięcy. Godzinowy przebieg całkowitej mocy instalacji pomaga w doborze odpowiedniego inwertera.